Schuld van Trabzonspor stijgt van 171 miljoen naar 277 miljoen euro


ahax
Trabzonspor Denetleme Kurulu heeft vandaag de balans bekend gemaakt bij de algemene ledenvergadering van de club in Trabzon. De Turkse topclub zit diep in de schulden.
In April 2018 stond de teller op 171 miljoen euro. Maar de betalingen en rente heeft de schulden van Trabzonspor alleen maar vermeerderd.
 
Hacısalihoğlu: "Kulübün borcu 1 milyar 76 milyon 205 TL'dir"
 
Yönetim kurulu adına söz alan Trabzonspor Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, faaliyet raporu hakkında bilgi verdi. Hacısalihoğlu, “Taraftar arasında başlatılan bağış ve SMS kampanyalarından maalesef beklenen sonuç alınamadı. Geçtiğimiz sezon takımımız Avrupa kupalarına katılma hakkını yakalayamadı. Uzun süredir ödemelerde yaşanan aksaklıklar sonucu serbest kalma konumuna gelen oyuncuların serbest kalmalarının önüne geçilmesi, oluşturulan yeni kaynaklarla lisans çıkarma yasağı ile karşılaşılmaması, tescil işlemlerinin yapılamaması önlenmeye çalışıldı. Bu tam tabiriyle mide sancıları yaratan bir süreç olarak nitelendirilebilir. Bu konuda başkan ve başkan yardımcıları ile bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Trabzonspor’un bu zor süreci başka türlü aşması mümkün değildi" ifadelerini kullandı.
 
Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, kulübün borcunun ise 1 milyon 76 milyon 205 Bin TL olduğunu açıkladı.
 




Artikel delen met vrienden:


Dit nieuwsartikel kan gebaseerd zijn op bronnen uit de Turkse media waarvan niet kan worden bepaald of ze de werkelijkheid vertonen. Turksvoetbal.net wil u het nieuwtje echter niet onthouden. Lees en discussieer het nieuws met plezier, maar neem het niet al te serieus (Tenzij er officiële bronnen zijn vermeld).
Je moet ingelogd zijn om voor deze artikel te kunnen reageren. Wanneer je nog geen account hebt kun je je gratis registreren.
Registreren
Inloggen