Galatasaray 'trekt' zich voorlopig terug uit de clubvereniging

gslogo2018
Galatasaray heeft via de officiële kanalen laten weten dat ze voorlopig, tot dat men het statement van een paar dagen terug van de clubvereniging, terugtrekken, niet meer deel zullen nemen aan de vergaderingen van de clubvereniging. 
"Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz kalacak bir çabanın eseridir. Bu aşamada, Galatasaray Spor Kulübü olarak, söz konusu açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene dek Kulüpler Birliği Vakfının toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadeleri yer aldı. 
 
Sarı-kırmızılı kulübün, Kulüpler Birliği Vakfının kuruluşundan bu yana üyesi olduğunun ve yönetim kurulunda da bulunduğunun hatırlatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Kulüpler Birliği Vakfının, yönetim kurulu kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklama, Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır. Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır. Bununla birlikte, metinde yer alan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla ilgili temennileri yürekten paylaşıyoruz. Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu kulüplerine, dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz."
Artikel delen met vrienden:
Reacties (2) 


+: 2131
-: 0
R: 1983
Level 5
+2

Ama 1 club mag niet mensen bedreigen len mq...

3x raden wie 17 clubs heeft geforceerd een handtekening te plaatsen onder een bullshit statement.

- Antalyaspor: İçeriği tam bilmiyorduk.

- Ankaragücü: Yazı bizim bildiğimizden farklı.

- Kayserispor: Açıklamayı kimin yazdığını bilmiyoruz.

- Trabzonspor: İfadeler ağır oldu. Bu üslüp bizim değil.

Dit gaat zo door. Meer dan terechte beslissing. We stappen gewoon verder rustig naar de FIFA en komen wel terug als Fikret opstapt als voorzitter.


+: 1818
-: 0
R: 2367
Level 5

Dit is niet genoeg. Ze moet zich uit de Turkse beker terugtrekken.

Dit nieuwsartikel kan gebaseerd zijn op bronnen uit de Turkse media waarvan niet kan worden bepaald of ze de werkelijkheid vertonen. Turksvoetbal.net wil u het nieuwtje echter niet onthouden. Lees en discussieer het nieuws met plezier, maar neem het niet al te serieus (Tenzij er officiële bronnen zijn vermeld).
Je moet ingelogd zijn om voor deze artikel te kunnen reageren. Wanneer je nog geen account hebt kun je je gratis registreren.
Registreren
Inloggen